Super hra, poväčšine pekné šifry. Keď som dostal do ruky štartovú obálku, tak som sa zaradoval, že "niečo iné" je späť :)
Dramaturgicky sa mi páčilo, že sa šifra 12, ktorá vystavila stopku pomerne veľkému počtu tímov, riešila na checkpointe - ľudia zostali na vyhodnotenie. Z pohľadu top tímu mi však prišlo smutné, že zvyšné šifry kolečka boli pre nás iba prechodovky. Takže sme sa do cieľa vrátili skôr, ako som si stihol uvedomiť, že sme na kolečku. Celkovo by som uvítal, aby na kolečku bolo možno o jednu ťažšiu šifru viac. Takto mám totiž pocit, že o väčšine poradia hornej päťky rozhodla jediná šifra (12ka).
Ďakujeme za super hru, veľmi sme si ju užili 🙂. Bavila som sa aj pri čítaní riešenia k niektorým šifrám, ktoré sme síce vyriešili správne, ale až po prečítaní autorského riešenia sme pochopili pár detailov, ktoré nám ušli, a hneď to dávalo väčší zmysel 😁.
A sme vďační, že aj nápovedné šifry sa dali vyriešiť a nebolo treba nápovedy k nápovedným šifrám 😁 (ako vlani 🙂).
Ešte raz vďaka a tešíme sa nabudúce 🙂.
@Petr Vďaka, výborné podnety (12 aj pivo) :)
S tou 12 v teréne to vo všeobecnosti vidíme podobne, ideál sú tie tri stanovištia v teréne ako píšeš, len tento rok boli v okolí checkpointu ostatné potenciálne stanovištia dosť meh, tak sme ju radšej nechali tam ako ju dávať niekam, odkiaľ za hru trikrát zmizne alebo kde nie je nijaké príjemné miesto na lúštenie.
Děkujeme moc za super hru, byla náročná a zajímavá. Šifry byly vesměs originální, i když některé se trefily s jinými hrami (xyz 3d křížovka, acgt...), ale to se stává. Trochu mi přijde zvláštní, kam se vyvinula firma finále - 11 je na checkpointu, 12 se dá luštit taky tam a s 15 se dá jít zase do cíle, takže v terénu je jenom 13 a 14. Radši bych byl pro 12 v terénu. A to říkám jako velký fanoušek checkpointu, který opět nezklamal - super zázemí a servis, jenom pivo chybělo :)
Ještě jednou díky a určitě se budeme rádi vracet!
Lokálne minimum zobralo šifru 7 spopod cyklostĺpu
Veru, je to tak, mňa túto znalosť naučili pravidlá Krycích mien, ktoré to majú spisovne.
Pravidlá obsahujú nespisovné slovo nápoveda, správne má byť nápoveď. Fakt, pozrite JULŠ, keď zadáte nápoveda, spýta sa vás, či ste nemysleli nanoveda. Nepíšem to z dôvodu sekírovania (a ani nechcem, aby ste to menili), len musím šíriť tento fakt, ktorý som sa nedávno dozvedel a ešte som ho nepredýchal.
Už je nás 5.
Hľadáme ešte dvoch ľudí do nášho tímu (Mimo a riadne).
@Boris alebo ak niekto ďalší chce, napíšte mi na tomi.belan zavináč gmail, alebo discord tomi42. :)
Som skuseny sifrovac, ktory ale nema tim. Mozem prist na miesto a pridruzit sa k timu, ktory nebude mat plne kapacity?