Vážené predsedníctvo Slovenského bridžového zväzu!
Chcel by som vás požiadať o okamžité udelenie prísnych postihov pre hráčov v našom miestnom turnaji. Nižšie sa pokúsim čo najvernejšie zachytiť jeho priebeh.
Začalo to všetko spôsobne. V miestnosti, kde sa mal odohrať turnaj, stáli dva štvorcové stoly. Licitácie som musel zmeškať, ale to je vlastne jedno, moja sťažnosť sa ich netýka. Keď som prišiel, na oboch stoloch už začínali zohrávky.
Pri prvom stole sedeli Samo s Janou zo severu a juhu a proti nim hrali Zuza a Vlado ako západ a východ. Prvý zdvih sa ešte odohral. Pamätám si, že Jana vyniesla na stôl tref, Zuza zahrala tiež tref, Samo nejaké srdce a Vlado potom hral káro. Lenže potom sa ukázalo, že Zuza a Vlado idú podvádzať! Každý tam mal jedného kamaráta a videl som, ako ten, čo stál za Zuzou, jej podal jednu kartu, a ten, ktorý stál po Vladovej ľavej ruke, podal jednu kartu jemu. Videl som ešte, že obe tieto karty boli kárové. A všimli si to aj Samo s Janou, načo sa strhla hádka.
Pri druhom stole sa diali ešte divnejšie veci. Tam hrali Silvia a Jožo (sever a juh) proti Zdenovi a Vilme. Zdeno ešte pred začiatkom zápasu zistil, že ich stôl je akýsi rozkladací, a tak si spod neho vysunul k sebe dosku trojuholníkového tvaru – vraj aby mal viac miesta na lakte. Následne vyniesol srdce. Silvia kontrovala károm a Vilma položila na stôl pik. Potom však aj tu prišlo na podvádzanie, a to dokonca nacvičeným signálom! Jožo sa otočil ku dverám a hovorí "Nie je to dlhoročná reprezentantka Slovenska Mirka Kemeňová?" a keď sa Zdeno s Vilmou tiež otočili v snahe vidieť celebritu, dostala Silvia od divákov, čo stáli tak šikmo za ňou, až dve nové karty: do pravej ruky tref, do ľavej pik. A to ešte nebolo všetko! Keď sa Vilma sklamane otočila späť, všimla si, že na zemi pri nohách Silvie leží ďalšia trefová karta, tak ju zdvihla a pridala si ju do svojej ruky!
Dúfam, vážené predsedníctvo, že som vám všetko vykreslil dostatočne podrobne!
Konečne prišlo znova na jazyk zo štartu!
Keď si všimneme na konci zadania inštrukciu "vykreslil" a uvedomíme si, kde sme kartové symboly už videli, pochopíme, že si podľa zadania treba nakresliť stoly a pohyby kariet tak, aby nám vyšli glyfy zo štartu. Dostaneme takto z každého stola jedno podstatné meno: prvé je IHRISKO a druhé LABUŤ.
Keďže sme mali v tíme dvoch dlhoročných reprezentantov Slovenska, tak sme zrejme na šifre mali výhodu... V každom prípade nás to veľmi pobavilo. Vedeli ste, že ste šifru umiestnili rovno pod byt predsedu kontrolnej komisie Slovenského bridžového zväzu?
Okrem toho som už na štarte spomínal, že tieto symboly sa určite niekde využijú. Takže som bol spokojný, že som sa nemýlil, urobil si ček, a bol pripravený ísť do cieľa, že už sa použilo všetko, čo sa malo.